12 jednostavnih rešenja za bubuljice na licu

12 jednostavnih saveta protiv bubuljica na licu

Atraktivan izgled se ne svodi samo na dobru garderobu, poželjno je da i koža bude privlačna. Svako od nas želi da mu koža bude sveža i čista bez tragova bora ili crvenila. A bubuljice na licu? Uh, na njih se gadimo! Bubuljice na licu su jedna od najstresnijih stvari koja može da vas zadesi ujutru. Crvene su, ružne i mogu da budu infektivne. Za mnoge ljude bubuljice na licu su najveća noćna mora. Zamislite situaciju – romantični sastanak sa dečkom, a prethodne noći mali crveni monstrum na vašem čelu; ili važan sastanak na poslu, a zla bubuljica na vašem nosu privlači veću pažnju od vaše prezentacije. Noćna mora, zar ne? Onog trenutka kada ugledamo bubuljicu na licu, počinjemo da razmišljamo o svim mogućim načinima da je se otarasimo što pre. Ali uklanjanje bubuljica nije jednostavan zadatak ili možda jeste! Evo 12 najjednostavnijih saveta koje možete da sledite i sačuvate kožu od bubuljica.

12. Održavajte čistoću lica

Čišćenje će biti jedan od najvažnijih koraka u rutini negovanja kože. Čak i ako nemate problema sa bubuljicama, umivanje dva puta dnevno uklanja nečistoću, masnoću i mrtve ćelije sa površine kože. Manje nečistoće i masnoće znači i manje akni. Za umivanje nikada ne koristite sapun, već blago sredstvo za pranje lica. Takođe, umivajte se isključivo mlakom ili hladnom vodom jer pretopla voda izaziva bubuljice.

11. Često perite kosu

Da biste izbegli pojavu bubuljica nije dovoljno da samo lice bude bez masnoća, već ni vaša kosa ne bi trebalo da bude masna. Masnoća u kosi preko noći može da izazove bubuljice jer kosa dodiruje lice pa se masnoća prenosi na njega. Redovno perite kosu i ne dozvolite joj da vam pada po licu. Takođe, smanjite upotrebu proizvoda kao što su gelovi za kosu, parfemi i dezodoransi jer oni mogu da zapuše pore i dovedu do pojave bubuljica na licu.

10. Držite ruke dalje od lica

Pojava neprijatne bubuljice na licu izaziva želju da je iscedimo kako bismo je se odmah rešili. Ali dodirivanje i ceđenje bubuljica može samo da poveća problem. Ne dodirujte lice često. Tako se šire bakterije, izazivaju infekcije i dolazi do izbijanje novih bubuljica na licu, što svakako ne želite.

9. Hranite se zdravo

Majke nam stalno govore da nema te količine kozmetičkih proizvoda koja će blagotvorno delovati na kožu, koliko će to učiniti zdrava hrana koja podrazumeva i sveže voće i povrće. Ovo je zapravo tačno. Od konzumiranja masne i jake hrane, kao što je čokolada i brza hrana, koža nema koristi, dok zrna, voće i povrće čine da koža bude zdrava i bez bubuljica.

8. Koristite led

Led smiruje kožu, naročito upaljene površine i može vam pomoći da sačuvate kožu lica od bubuljica. Nanošenjem leda na kožu uklanjate masnoću i nečistoću koja se zadržala na koži i smanjujete crvenilo i otoke. Kada imate akne, stavite kocku leda u krpu i nežno pritisnite na zahvaćeni deo kože. Možete i da uvedete rutinu nanošenja drobljenog leda ili leda u kockama na kožu, kako biste izbegli pojavu bubuljica na licu.

7. Nanesite med

Maske od meda su uobičajen tretman protiv akni. Kada su bubuljice u pitanju, nanošenje meda na lice ima i preventivno i lekovito dejstvo. On je prirodan antiseptik koji smiruje i leči kožu. Antioksidanti kojih ima u medu pomažu da se smanji upala kože i da se ona očisti od bubuljica. Nanesite med na lice, ostavite ga da deluje 15 do 30 minuta i onda ga isperite vodom. Ne samo da će vam pomoći u rešavanju problema sa aknama, već će učiniti da koža bude glatka i elastična.

6. Koristite limun

Kao i kod meda, veruje se da je limun sasvim efikasno prirodno sredstvo za uklanjanje bubuljica na licu. Limun sprečava pojavu bubuljica na više načina. Limunov sok smanjuje masnoću, ubija bakterije, smanjuje crvenilo i uklanja ožiljke od bubuljica. Da biste se izborili sa bubuljicama, iscedite malo limunovog soka na komadić vate i nanesite na lice. Može da da brze rezultate.

5. Koristite sodu bikarbonu

Još jedan čudotvorni proizvod koji već imate u kuhinji, a koji može da vam pomogne u borbi protiv bubuljica na licu je soda bikarbona. Mešavina sode bikarbone i limunovog soka naneta na lice, može da vas spase od bubuljica. Soda bikarbona je amfoterno jedinjenje, drugim rečima, deluje i kao kiselina i kao baza. Pomaže kod neutralizacije pH kože, neravnoteže koja je obično uzrok pojave akni. Takođe isušuje kožu i uklanja višak masnoće, a mešavina sode bikarbone i vode je odlična za čišćenje i piling lica.

4. Koristite pastu za zube

Tokom borbe protiv bubuljica ne morate uvek da izlazite i kupujete posebne kozmetičke proizvode – vaša skromna pasta za zube takođe može mnogo da pomogne. Kada pastu za zube koristite za lečenje bubuljica uvek birajte belu, a nikako gel ili onu sa crvenim, plavim ili zelenim prugama. Takođe, na kožu ne nanosite pastu za beljenje zuba. Operite lice mlakom vodom i sredstvom za čišćenje lica i osušite ga. Potom uzmite pastu za zube u količini koja odgovara veličini zrna graška i nanesite je samo na zahvaćene površine. Ostavite je da deluje nekoliko sati ili preko noći, a onda je isperite vodom. Bubuljice će ili nestati ili će biti mnogo manje vidljive.

3. Koristite aloju veru

Aloja vera je biljka nalik kaktusu i ima antibakterijsko, antigljivično, antiseptično, adstrigantno i još mnoga druga lekovita dejstva. Može se koristiti na mnogo načina – kao ovlaživač, maska za lice, ulje za brijanje, a možete je uključiti i u ishranu. Aloja vera čini čuda kada je reč o lečenju i prevenciji akni jer uklanja višak masnoće i nečistoću sa kože. Podstiče rast ćelija i pomaže oštećenoj koži da brže zaceli.

2. Koristite dermatološke proizvode i tretmane

Ako sve prethodno propadne, ovo može biti rezervni plan. Postoji mnoštvo različitih proizvoda protiv akni – sredstva za umivanje, kreme, pakovanja itd., koje možete kupiti u prodavnici. Istražite malo, pronađite proizvod koji najbolje odgovara vašem tipu kože i dajte mu šansu. Ako vaše bubuljice na licu uporno odbijaju da odu, ne ustručavajte se da odete kod dermatologa.

1. Samo opušteno!

Ako ovo već niste znali, dozvolite mi da vas prosvetlim. Stres izaziva BUBULJICE!!! Zaista je tako. Kada naš organizam proizvodi hormon stresa, dolazi do pojave bubuljica na dva načina: 1: Obloga folikule dlake deblja zbog hormona i izaziva pojavu akni i mitesera, a ako se tu nađe i bakterija, onda se formira bubuljica. 2: Naš organizam usmerava krv i kiseonik u vitalne delove, a koža postaje dehidrirana i sklona zapušenim porama i osipima. Stoga, ako želite da izbegnete pojavu bubuljica, onda smanjite nivo stresa. Probajte sa jogom ili meditacijom da biste bili bez stresa i bez bubuljica.

[icegram campaigns=”8581″]