Crna maska za čisto lice bez mitisera
Gotovo da ne postoji osoba koja nema problem sa mitiserima, koji osim što kvare estetiku lica, predstavljaju posledicu nečistoća koje se tokom dana stvaraju na licu. U ovom članku saznajte šta je crna maska za mitisere i kako ih se osloboditi uz pomoć nje.
Šta je crna maska ?
Crna maska ili black mask za lice je sve popularnija na tržištu i predstavljena je kao revolucionarno otkriće koje uklanja mitisere jednim potezom. Šta je zapravo crna maska za mitisere? To je klasična peel-off maska, odnosno maska koja se sa lica uklanja ljušćenjem i na taj način uklanja mitisere sa lica istovremeno vršeći piling lica.
Sastav i upotreba
Kada je u pitanju crna maska za mitisere, na tržištu ih ima nekoliko. Kada je u pitanju sastav crne maske za mitisere, on varira u zavisnosti od proizvođača. Ono što je svim crnim maskama zajedničko nezavisno od proizvođača jeste sadržaj aktivnog uglja, koji maski i daje prepoznatljivu crnu boju. Sastav najzastupljenije i najpopularnije crne maske jeste:
- Bambus
- Aktivni ugalj
- Ekstrakt ovsa
- Ekstrakt grejpa
- Vitamin B5
- Ekstrakt ruzmarina
- Ekstrakt nevena
- Ekstrakt citrusa
- Vitamin A
- Vitamin E
Kako se nanosi crna maska protiv mitisera ?
Upotreba crne maske za mitisere je jednostavna. Prvo treba dobro da očistite kožu tonikom za čišćenje lica, potom uz pomoć zagrejanog peškira ili vodene pare otvorite pore na licu. Pre nanošenja maske osušite lice i nanesite je u tankom sloju izbegavajući predeo oko očiju. Potrebno je da maska deluje 15 do 20 minuta, dok se sasvim ne osuši. Kad se osuši, laganim pokretima je oljuštite sa lica. Nakon toga isperite lice toplom vodom i nanesite hidratantnu kremu. Crnu masku za lice ne bi trebalo da koristite više od 2 do 3 puta nedeljno.
Osim što uklanja mitisere, crna maska za lice, prema tvrdnjama proizvođača, ima i ostale prednosti:
- Regeneriše ćelije kože.
- Hrani kožu lica mineralima.
- Uklanja nečistoće sa lica.
- Neguje i čisti masnu i problematičnu kožu.
- Sprečava pojavu akni i bubuljica.
- Smiruje iritacije na koži.
- Poboljšava ten.
- Reguliše rad lojnih žlezda.
- Uklanja otoke sa lica.
- Osvežava kožu.
>>> Soda bikarbona protiv mitisera – 11 uradi sam recepata
Kako se pravi domaća crna maska
Čuvenu crnu masku za lice možete i sami napraviti. Ipak treba imati na umu da recept za pravljenje crne maske nije baš sasvim istovetan originalnoj crnoj maski i u sebi sadrži lepak za drvo ili papir, koji je agresivan i štetan po kožu, pa nije preporučljivo koristiti ga. Ipak, mi ćemo vam predstaviti recept kako napraviti crnu masku za lice.
Da biste napravili domaću crnu masku za lice potrebni su vam sledeći sastojci:
- Lepak za papir ili drvo
- Aktivni ugalj u prahu koji možete kupiti u apoteci
Domaća crna maska recept
Pomešajte lepak i ugalj i mešajte dok ne dobijete homogenu smesu. Nanesite je na delove lica gde imate mitisere uz pomoć četkice za puder. Kada se maska osuši, oljuštite je sa lica. Izbegavajte predeo oko očiju i usta, kao i deo lica koji je prekriven sitnim dlačicama kako ih lepak ne bi povukao prilikom skidanja.
Nakon što uklonite masku poželjno je da lice izmasirate kokosovim uljem kako bi se koža lica opustila.
>>> Kako ukloniti mitisere na nosu
Black mask cena i gde kupiti
Ako se pitate gde kupiti crnu masku za lice, ekspanzija crne maske za mitisere je učinila da je ona dostupna u gotovo svim drogerijama kao što su Lilly i DM, a Avon je takođe jedan od distributera. Može se kupiti u tubi, ali i u kesici za jednu upotrebu i cena u skladu s tim i varira.
Crna maska cena
Regularna cena crne maske u tubi je oko 2000 dinara, a cena crne maske za jednokratnu upotrebu je oko 100 dinara u Lilly i DM drogerijama. Kada je Avon Black mask u pitanju, njena cena je oko 600 dinara.
>>> Najbolje prirodne maske protiv mitisera
Black mask iskustva
Kada je u pitanju Black mask za mitisere iskustva onih koji su je probali i koristili su raznolika. Ima onih koji su uz pomoć nje uspeli da se reše mitisera, dok s druge strane ima onih koji su imali loša iskustva. To može zavisiti pre svega od tipa kože, kao i od proizvođača. Nekome prosto odgovara jedan, a nekome drugi proizvođač. Zato je veoma važno da proučite sastav maske kako biste videli da li odgovara vašem tipu kože i da se strogo pridržavate uputstva za upotrebu.
Ostale prirodne maske za lice protiv mitisera
Postoji na desetine prirodnih maski za lice protiv mitisera, a mi smo izdvojili neke od najboljih.
- Maska od paradajza – S obzirom na to da paradajz sadrži vitamine A i C i limunsku kiselinu, on je idealan za uklanjanje mitisera sa lica. Pomešajte samleveni paradajz sa avokadom i nanesite na lice. Sačekajte da deluje 15-ak minuta i potom isperite hladnom vodom.
- Maska od sode bikarbone – Dobro je poznato da je soda bikarbona najbolja maska za mitisere, a njena upotreba je veoma jednostavna. Pomešajte sodu bikarbonu sa vodom tako da dobijete smesu sličnu pasti i nanesite je na lice. Sačekajte da deluje 10 minuta, pa je potom isperite hladnom vodom. Za vidljive rezultate potrebno je da ovu masku za mitisere koristite 2 do 3 puta nedeljno.
- Maska od limuna i šećera – Pomešajte kašičicu šećera sa par kapi sveže ceđenog limuna. Ovo je idealan piling protiv mitisera. Nanesite ga na područje zahvaćeno mitiserima i masirajte lice kružnim pokretima 5 minuta. Potom ga isperite hladnom vodom.
- Maska od limuna i maslinovog ulja – 3 kapi maslinovog ulja pomešajte sa par kapi sveže ceđenog limunovog soka. Dobijenu smesu nanesite na lice. Sačekajte da deluje 5 do 10 minuta, pa isperite mlakom vodom. Za najbolje rezultate, ovu masku koristite svakodnevno.
- Maska od grejpfruta – Gjepfrut je takođe poznat kao najbolje prirodno sredstvo za uklanjanje mitisera. Kašiku ovsenih pahuljica pomešajte sa 60 ml sveže ceđenog soka od grejpfruta. Dobro promešajte i dobijenu masku nanesite na lice. Sačekajte da deluje 15 minuta, pa na kraju lice isperite hladnom vodom. Kako biste postigli maksimalno dobre rezultate, ovu masku za lice protiv mitisera nanosite jednom nedeljno.